Buradasınız: Ana Sayfa » Yusuf BAHAR Kimdir? – Hakkında

Yusuf BAHAR Kimdir? – Hakkında

yusuf-bahar-kimdir-hakkindaSelamun Aleyküm.

1984 yılının ilk günlerinde Gazianep’in güzel ilçesi babamın ilk görev yeri olan Karkamış’ta dünyaya teşrif etmişim. 1991 yılında babamın tayinini Gaziantep merkeze çıkınca ilk eğitimi mi Namık Kemal İlkokulunda aldım. İlkokul biter bitmez hafızlık eğitimi almak üzere düştüm yollara. Çok haylaz bir öğrenci oldum hep 🙂

Kur’an Kursu hayatım Antakya’da başladı ve Kırıkhan, Konya dolaştıktan sonra Gaziantep’te son buldu.

1998 yılında Hoşgör Fatih Kur’an Kursu’ndan mezun olunca bir yıl kadar medresede kaldım. Ne akılsa bilememişim Medrese’nin kıymetini. “Rahatlık Tepmiş” derler ya aynen öyle olmuş ki okumayı bırakıp memlekete dönmüşüm…

İşte hayatımın yanlışını bu dönüşte yapmışım meğer… Eğer devam etseydim şimdi neler biliyor olurdum neler… Gençler okuyun. İnanın okumak gibisi yoktur…

Memlekete dönünce başladım bir iş aramaya. Denildi ki “gir bir işe meslek öğren çalışır gidersin.” Bende öyle yaptım. Çalıştığım meslekleri de yazayım çat pat anlarım yani 🙂 Tabelacı, Reklamcı, Eczacı, Demirci, Oto Elektrikçi ve Bilgisayarcı. Nihayet son olarak Bilgisayar Teknik Servis işinde meraktan dolayı sebat etmeyi başardım.

2004 yılında vatani görev için önce acemi birliği olarak Amasya’ya, sonra da usta birliği olarak Kırklareli / Lüleburgaz’a gittim. Bilgiyasar bilgim ve seri klavye kullanmam dolayısıyla yazıcı olarak görev yaptım. Nihayet tezkeremi 2005 Temmuz ayında aldım. Askerden geldiğim hafta beni daha askerden gelmeden arayan ve iş teklifi yapan firmada işe başladım. Mesleğe kaldığım yerden devam…

Yusuf Bahar

Yusuf Bahar

2006 yılında evlenmek nasipmiş. Baba himayesinde (Allah razı olsun) evlendim.

2000 yıllarında başladığım bilgisayarcılık hayatım 2010 yılına kadar sürdü. 2008 – 2009 yılları arasında Casper Bilgisayar’da Satış Danışmanı, 2009 – 2010 yılları arasında Turkcell’de Teknoloji Uzmanı olarak çalıştım. Elhamdulillah Turkcell’de son oldu ve sekterü bırakma kararı aldım.

Yıllarca emek verip yaptığım hafızlık hafızamdan silinip gitmişti. Bu benim için hep kafamda bir sorun olarak duruyor, beni derin derin düşündürüyordu. Çünkü Hadis-i Şerif’te Efendimiz s.a.v. buyuruyor ki: “Kim Kur’an’dan bir ayet ezberleyip unutsa, Ahiret günü unutulan ayetin günahı o kişiye yeter.

Nihayet 2010 yılında Turkcell’de çalışırken karar verdim ve çalışmayı bırakıp bir Cami’de fahri olarak görev almak, bu sayede kazanacağım bol vakitte de hafızlığımı tekrar etmek daha doğrusu tekrar ezberlemek için bu yola koyuldum. 2010 –  2013 yılları arasında farklı camilerde fahri görev yaptım. Bu fahri görev esnasında hem hafızlık tekrarı yapıp hemde diyanetin sınavlarına hazırlandım. Rabbim 2013 yılı Ocak ayında resmi görev nasip etti ve Mardin Kızıltepe’ye atandım.

14.01.2013 tarihinde Mardin Kızıltepe‘de bulunan Hacı Hâdi Camii‘nde Sözleşmeli Müezzin-Kayyım olarak başladığım görevde daha sonra kadro alarak 2016 Ocak ayına kadar devam ettim.

Bu 3 yıllık gurbetin ardından Mevlam memlekete dönmeyi nasip etti ve Ocak 2016 da şoför kadrosunda memleketim olan Gaziantep’e geldim. Bir süre şoför kadrosuyla görev yaptıktan sonra Haziran 2017 – Nisan 2020 tarihleri arasında Şehitkamil İlçe Müftülüğünde, Nisan 2020 – Ocak 2022 tarihleri arasında  Gaziantep Hacı Ahmet Ziylan Eğitim Merkezi Müdürlüğünde Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni olarak çalıştım.

Ocak 2022 tarihinde Adıyaman İl Müftülüğüne Tekniker olarak atandığım görevime devam ediyorum.

Görelim mevlam neyler neylerse güzel eyler…

Son düzenleme: 02.02.2022

© 2008 - 2016 Yusuf BAHAR - Kaynak gösterilerek alıntı yapmaya açıktır. Bilginin borcu, onu paylaşmaktır. Umarım ki bu vesileyle bir hayır duası ola, o da inşeAllah bizi kurtara.

Scroll to top
Ücretsiz Hizmetler