1 Nisan Gafleti Reviewed by Momizat on . Nedir 1 Nisan nasıl çıkmış hep birlikte öğrenelim: 15. yüzyılın sonlarında, Haçlı sürüsü Endülüs Müslümanlarının son kalesini kuşatır. Uzun süren bir kuşatma ol Nedir 1 Nisan nasıl çıkmış hep birlikte öğrenelim: 15. yüzyılın sonlarında, Haçlı sürüsü Endülüs Müslümanlarının son kalesini kuşatır. Uzun süren bir kuşatma ol Rating: 0
Buradasınız: Ana Sayfa » İslam » 1 Nisan Gafleti

1 Nisan Gafleti

1-nisan

Nedir 1 Nisan nasıl çıkmış hep birlikte öğrenelim:
15. yüzyılın sonlarında, Haçlı sürüsü Endülüs Müslümanlarının son kalesini kuşatır. Uzun süren bir kuşatma olmasına rağmen, kış aylarının da etkisiyle,kale korunabilmektedir.

Durumun zorluğunu anlayan Haçlı ordusunun komutanı değişik taktikler düşünmektedir. En sonunda 31 Mart gecesi Kalenin önüne giderek bir elinde Kur’an bir elinde İncil:

Şu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslim olursanız bu akşam size bir şey yapmayacağım, der.

Müslümanlar çok zor durumdadır. Gerekli görüşmelerden sonra canlarının kurtarılması karşılığında Müslümanlar kaleyi teslim ederler.

Ertesi sabah, yani 1 Nisan sabahı, Haçlı ordusu komutanı bütün Müslümanların kılıçtan geçirilmesi için emir verir. Bunun üzerine Müslümanlar:
-“Yemin etmiştiniz, bize söz vermiştiniz” dediklerinde Haçlı ordusu komutanı:
-“Benim sözüm, size dün akşam içindi, bugün için size bir sözüm yoktur!” diye cevap verir. Haçlılar bütün Müslümanları oracıkta şehit ederler.
İşte o gün bugündür 1 Nisan Hıristiyanlar arasında “Hile Günü” olarak kutlanmaktadır.
Maalesef yüzlerce binlerce Müslümanın katliam günü olan 1 Nisan’ı şaka günü olarak kutlamaktadır.

Buyrun 1 Nisan videosu:

Yazar hakkinda

Web Master

Teknoloji meraklısı, dinini gerektiği gibi yaşamaya ve insanlara elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışan bir kul.

Kayıtlı içerikler : 178

Yorum yaz

 

© 2008 - 2016 Yusuf BAHAR - Kaynak gösterilerek alıntı yapmaya açıktır. Bilginin borcu, onu paylaşmaktır. Umarım ki bu vesileyle bir hayır duası ola, o da inşeAllah bizi kurtara.

Scroll to top
Ücretsiz Hizmetler