iPhone Rehber Yedekleme Reviewed by Momizat on .  Merhaba;  Tanıtmak istediğim uygulama Rehber Yedekleme (My Contacts Backup) uygulaması.  Apple cihazlarında rehber yedeklemesi genelde (senkroni  Merhaba;  Tanıtmak istediğim uygulama Rehber Yedekleme (My Contacts Backup) uygulaması.  Apple cihazlarında rehber yedeklemesi genelde (senkroni Rating:
Buradasınız: Ana Sayfa » iPhone » iPhone Rehber Yedekleme

iPhone Rehber Yedekleme

 Merhaba; 

Tanıtmak istediğim uygulama Rehber Yedekleme (My Contacts Backup) uygulaması. 

Apple cihazlarında rehber yedeklemesi genelde (senkronize ile) bilgisayarda outlook gibi programlara yedeklenir. Ben outlook kullanmıyorum ve bu uygulamanın benim gibi diğer outlook kullanmayanlara bu konuda yardımcı olacağını düşünüyorum. 

Uygulamanın çalışma mantığı ve kullanımı çok basit. Adım adım inceleyelim.

rehber-yedek-1

1. Adım: Uygulamayı açtığımızda hemen karşımıza rehberimizde bulunan kayıt sayısını ve yedekle butonu çıkıyor. Kayıt sayınızın bu aşamada bir önemi limiti yok sadece bilgilendirme için gösteriliyor. Yedekle butonuna dokunuyoruz ve hemen yedek dosyasını oluşturmaya başlıyor. Yedek dosyasını oluşturma süresi kayıt sürenize göre değişir ki bu süre çok kısadır. 

rehber-yedek-2

2. Adım: Yedek dosyasını oluşturma işlemi bitince karşımıza çıkan bu ekranda “Email” butonuna dokunuyoruz. Yapacağı işlem olşturduğu yedek dosyasını E-Posta ile yollayacak.

rehber-yedek-3rehber-yedek-4

3. Adım: Kime satırına kendi mail adresimizi yazarak, yedek (vcf) dosyasını kendi mail adresimize yolluyoruz. Bu dosya her an gerek olabileceğinden silmemenizi sürekli mail hesabınızda bulundurmanızı öneririm.

rehber-yedek-5

4. Adım: Gelen maili açıyoruz ve ekli olan yedek dosyasını dokunuyoruz. 

rehber-yedek-6

5. Adım: Maille gelen ekli dosya içerisinde tüm kayıtlar listelenecektir. En üstte “Kişinin Tümünü Ekle” butonuna dokunduğumuzda yedek aldığımızda var olan bütün kayıtlar yeni rehbere eklenecektir.

 

Faydalı olması temennisiyle.

Bir sonraki tanıtımda görüşmek üzere. Allah’a emanet olun.

Uygulamayı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Apple App Store - Yusuf Bahar

Yazar hakkinda

Web Master

Teknoloji meraklısı, dinini gerektiği gibi yaşamaya ve insanlara elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışan bir kul.

Kayıtlı içerikler : 178

Yorumlar (10)

Yorum yaz

 

© 2008 - 2016 Yusuf BAHAR - Kaynak gösterilerek alıntı yapmaya açıktır. Bilginin borcu, onu paylaşmaktır. Umarım ki bu vesileyle bir hayır duası ola, o da inşeAllah bizi kurtara.

Scroll to top
Ücretsiz Hizmetler