Firefox az ram kullansın Reviewed by Momizat on . Bu eklenti ile Firefox daha az RAM harcıyor.Firefox'un fazla bellek kullandığından mı şikayetçisiniz? Bu ücretsiz eklenti sizi çok şaşırtacak!Pek çok işimizi in Bu eklenti ile Firefox daha az RAM harcıyor.Firefox'un fazla bellek kullandığından mı şikayetçisiniz? Bu ücretsiz eklenti sizi çok şaşırtacak!Pek çok işimizi in Rating:
Buradasınız: Ana Sayfa » Download | İndir » Firefox az ram kullansın

Firefox az ram kullansın

Bu eklenti ile Firefox daha az RAM harcıyor.

Firefox’un fazla bellek kullandığından mı şikayetçisiniz? Bu ücretsiz eklenti sizi çok şaşırtacak!

Pek çok işimizi internet üzerinde görmeye alıştığımızdan beri aynı anda daha fazla sayıda tarayıcı sekmesi açmaya da alıştık. Birden fazla konuyu istediğimiz sırayla takip edebilmemiz açısından bu oldukça kullanışlı bir durum fakat her açılan yeni sekmenin tarayıcı tarafından kullanılan bellek miktarını da arttırdığı bir gerçek. Üstelik konu Firefox olduğunda, son zamanlarda sık sık dile getirilen bellek harcama sorunu hemen akla geliyor.

Neyse ki Memory Fox adlı bir eklenti sayesinde artık Firefox kullanıcıları bu sorunu en azından kabul edilebilir oranda yaşayabilirler. En azından, eklentiyi geliştirenler böyle söylüyor.

Memory Fox nasıl çalışıyor? Nereden indiriliyor?

Firefox ile 20 veya 25 sekme birden açacak olursanız, tarayıcının 1 GB’ın üzerinde RAM kullandığını görebilirsiniz. Daha az sekme bile açık olsa zaman içerisinde tarayıcı tarafından kullanılan RAM miktarı şişecek ve diğer uygulamalar için geriye daha az bellek kalacak. Memory Fox, Firefox tarafından RAM’de o anda aktif olarak kullanılmayan bölümleri temizleyerek kullanılan gelen RAM miktarını 1 GB’tan 100 MB seviyelerine çekebiliyor.

Bu eklenti henüz çok yeni olduğu için Mozilla tarafından “deneysel eklenti” sınıfında değerlendiriliyor. Bunun sebebi ise henüz yaygın olarak denenmemiş olduğu için performans sorunları doğurabilme ihtimali. Kullanıcı yorumlarında da memnun kalanlar kadar, beklediği etkiyi bulamayanlar da var.

Eğer Memory Fox‘u deneyip sizin sisteminizde faydalanıp faydalanamayacağınızı görmek istiyorsanız şu adresten indirebilirsiniz.
chip

Yazar hakkinda

Web Master

Teknoloji meraklısı, dinini gerektiği gibi yaşamaya ve insanlara elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışan bir kul.

Kayıtlı içerikler : 178

Yorum yaz

 

© 2008 - 2016 Yusuf BAHAR - Kaynak gösterilerek alıntı yapmaya açıktır. Bilginin borcu, onu paylaşmaktır. Umarım ki bu vesileyle bir hayır duası ola, o da inşeAllah bizi kurtara.

Scroll to top
Ücretsiz Hizmetler