Safer ayı bela ayı mıdır? Reviewed by Momizat on . "Safer ayı bela ayıdır" diye olur olmaz laflar söyleniyor her safer ayında. Şu kadar salavat çekin, şu kadar şu ayetten okuyun deniyor. Bunları her zaman yapmal "Safer ayı bela ayıdır" diye olur olmaz laflar söyleniyor her safer ayında. Şu kadar salavat çekin, şu kadar şu ayetten okuyun deniyor. Bunları her zaman yapmal Rating: 0
Buradasınız: Ana Sayfa » İslam » Safer ayı bela ayı mıdır?

Safer ayı bela ayı mıdır?

Safer ayı bela ayıdır” diye olur olmaz laflar söyleniyor her safer ayında. Şu kadar salavat çekin, şu kadar şu ayetten okuyun deniyor. Bunları her zaman yapmalıyız zaten!

Bu konuda her yıl yazılıyoor çiziliyor.
Konuya çok güzel açıklık getiren bir yazı paylaşmış Nureddin Yıldız hocam. Allah razı olsun
İşte o yazı:

Safer ayı ile ilgili konuşulanların önemli bir bölümü Arap cahiliyesinden intikal edenlerdir. Dinen itibar edilebilecek sahih ve sarih bir bilgi yoktur. Mü’minler, Allah’ın rızasını kazanmak için uğraşmalıdırlar. Salih ameller yapmak için kendimizi zorlamalıyız. Halk arasında yaygın olan bu tür bilgilerin temel iki nedeni vardır. Birincisi, insanların gündemine girebilmek ve kalabilmek için ucuz konular kullanan hocalar ve vaizlerin etkisidir. İkincisi de cihat ve benzeri mükellefiyetleri kendileri için ağır gören halk kitlelerinin bu tür konularla dindarlık yaşamaya ve avunmaya çalışmalarıdır. Biz ise Rabbimizin rızasını istiyoruz. Allah’a emanet olunuz.

Kaynak adres: http://www.fetvameclisi.com/fetva-safer-ayi-bela-ayi-mi-3188.html

Yazar hakkinda

Kayıtlı içerikler : 4

Yorum yaz

 

© 2008 - 2016 Yusuf BAHAR - Kaynak gösterilerek alıntı yapmaya açıktır. Bilginin borcu, onu paylaşmaktır. Umarım ki bu vesileyle bir hayır duası ola, o da inşeAllah bizi kurtara.

Scroll to top
Ücretsiz Hizmetler