Yaz Kursu Tahakkuk Beyanı Nasıl Yapılır Reviewed by Momizat on . Yaz Kur'an Kurslarında ek ders ücretini alabilmek için Diyanet İşleri Başkanlığı'nın EHYS (Eğitim Hizmetleri Yönetim Sitemi) ile ders verilen ayın son günü ile Yaz Kur'an Kurslarında ek ders ücretini alabilmek için Diyanet İşleri Başkanlığı'nın EHYS (Eğitim Hizmetleri Yönetim Sitemi) ile ders verilen ayın son günü ile Rating: 0
Buradasınız: Ana Sayfa » Destek » Yaz Kursu Tahakkuk Beyanı Nasıl Yapılır

Yaz Kursu Tahakkuk Beyanı Nasıl Yapılır

Yaz Kursu tahakkuk girişi nasıl yapılırYaz Kur’an Kurslarında ek ders ücretini alabilmek için Diyanet İşleri Başkanlığı’nın EHYS (Eğitim Hizmetleri Yönetim Sitemi) ile ders verilen ayın son günü ile sonraki ayın ilk 2 günü arasında tahakkuk beyanını yapmak gerekmektedir. Bu beuanın nasıl yapılacağını anlatmak istiyorum.

Tahakkuk girişlerini yapmak için öncelikle EHYS sistemine girmemiz gerekiyor.

Sisteme giriş bağlantısı: EHYS giriş için TIKLAYIN

Açılan ekranda kullanıcı adı ve şifrenizi girerek giriş yapın. (Kullanıcı adınız TC Kimlik numaranızdır. Şifrenizi bilmiyorsanız bağlı bulunduğunuz ilçe müftülüğünden alabilirsiniz.)

Yaz Kursu tahakkuk girişi nasıl yapılır

Sistem açıldığında üstte bulunan menüden resimde görüldüğü gibi Kur’an Kursu Hizmetleri > Personel İşlemleri > Yaz Kur’an Kursu Tahakkuk Beyan / Cetvel bağlantısına tıklıyoruz.

Yaz Kursu tahakkuk girişi nasıl yapılırAçılan ekranda Yeni Kayıt butonuna tıklıyoruz.

Yaz Kursu tahakkuk girişi nasıl yapılır Açılan ekranda tahakkuk girişini yapacağımız yıl ve ayı seçiyoruz. Seçimimizi yaptığımızda ders saatlerini girmemiz için ilgili ayın takvimini göreceğiz.

Yaz Kursu tahakkuk girişi nasıl yapılır

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın

Açılan takvimde hafta sonları, resmi tatiller ve varsa izinli veya raporlu olduğunuz günler kırmızı olarak görünecektir. Bu günlere giriş yapılamaz. Diğer günlere günlük ders saatimizi yazıyoruz. En fazla 3 saat olarak yazılabilir.

yaz-kursu-tahakkuk-5Ders saatlerini girdikten sonra son olarak Tahakkuk Beyan Bilgilerimi Kaydet butonuna tıklayarak işlemi tamamlıyoruz.

Not

Fahri görevlilerde tahakkuk giriş günleri ayın 15, 16 ve 17. günleridir.

Yazar hakkinda

Web Master

Teknoloji meraklısı, dinini gerektiği gibi yaşamaya ve insanlara elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışan bir kul.

Kayıtlı içerikler : 178

Yorum yaz

 

© 2008 - 2016 Yusuf BAHAR - Kaynak gösterilerek alıntı yapmaya açıktır. Bilginin borcu, onu paylaşmaktır. Umarım ki bu vesileyle bir hayır duası ola, o da inşeAllah bizi kurtara.

Scroll to top
Ücretsiz Hizmetler