Açık Olan Uygulamaları Kapatma Reviewed by Momizat on . iPhone'da uygulamayı kapatmayı bildiğiniz gibi home tuşuyla yapıyoruz. Home tuşuna bastığımızda uygulamadan çıkılıyor fakat uygulama kapanmıyor. Dikkat edin dah iPhone'da uygulamayı kapatmayı bildiğiniz gibi home tuşuyla yapıyoruz. Home tuşuna bastığımızda uygulamadan çıkılıyor fakat uygulama kapanmıyor. Dikkat edin dah Rating:
Buradasınız: Ana Sayfa » iPhone » Açık Olan Uygulamaları Kapatma

Açık Olan Uygulamaları Kapatma

iPhone‘da uygulamayı kapatmayı bildiğiniz gibi home tuşuyla yapıyoruz. Home tuşuna bastığımızda uygulamadan çıkılıyor fakat uygulama kapanmıyor. Dikkat edin daha sonra aynı uygulamaya girdiğinizde (genelde) aynen kaldığı yerden devam edecektir.

 

Home tuşuyla kapatıp bıraktığımız uygulamalar arka planda açık kalıyor. Bu açık kalan uygulamalar, cihaz önbelleğini kullandığından şarj süresi az da olsa negatif yönde fark ediyor.

Nasıl Yapılır?

Uygulamayı kapatmak için Uygulamalar Arası Geçiş yazımda anlattığım gibi yine home tuşuna çift tıklıyoruz. Açık olan uygulamalar çıktığında uygulama simgesine dokunup üst köşesinde “uygulama-kapat” simgesi çıkana kadar bekletiyoruz. Simge çıktığında yine “uygulama-kapat” simgesine tıklayarak uygulamayı sonlandırıyoruz.

arkaplan-uygulamasını-kapatmak

Bu işlemle cihazın ram’i (ön bellek) boşaldığı için hızlanması beklenebilir. Ayrıca şarj süresi de uzayacaktır. Ben pek kullanmasam da siz kullanın.

Bir sonraki derste görüşmek üzere.

Allah’a emanet olun.

Yazar hakkinda

Web Master

Teknoloji meraklısı, dinini gerektiği gibi yaşamaya ve insanlara elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışan bir kul.

Kayıtlı içerikler : 178

Yorumlar (8)

Yorum yaz

 

© 2008 - 2016 Yusuf BAHAR - Kaynak gösterilerek alıntı yapmaya açıktır. Bilginin borcu, onu paylaşmaktır. Umarım ki bu vesileyle bir hayır duası ola, o da inşeAllah bizi kurtara.

Scroll to top
Ücretsiz Hizmetler