Uygulamalar Arası Geçiş Reviewed by Momizat on . Merhaba arkadaşlar; Bloğumda iPhone yazılarına yer vereceğimi duyurmuştum ama yine elime yüzüme bulaştırdım galiba. Uzun zamandır bu kategoriye yazı yazamadım k Merhaba arkadaşlar; Bloğumda iPhone yazılarına yer vereceğimi duyurmuştum ama yine elime yüzüme bulaştırdım galiba. Uzun zamandır bu kategoriye yazı yazamadım k Rating:
Buradasınız: Ana Sayfa » iPhone » Uygulamalar Arası Geçiş

Uygulamalar Arası Geçiş

Merhaba arkadaşlar;

Bloğumda iPhone yazılarına yer vereceğimi duyurmuştum ama yine elime yüzüme bulaştırdım galiba. Uzun zamandır bu kategoriye yazı yazamadım kısmeti bugüneymiş.

Bugün iPhone‘da “Uygulamalar Arası Geçiş” konusunu işleyeyim. 

Uygulamalar Arası Geçiş

Aynı anda siz de birkaç uygulama birden kullanma ihtiyacı duyuyor musunuz? Ben sık sık kullanırım. Örnek vermek gerekirse:

Mesaj yazıyorsunuz veya herhangi bir uygulamada işlem yapıyorsunuz ve aynı anda arka plandan müzik dinliyorsunuz. Çalınan müzik bitti ve yeni başlayan müziği değiştirmek istediniz. İşte tam burada uygulamalar arası geçiş fonksiyonu işinize yarayacaktır. Kullandığınız uygulamayı kapatmaya gerek kalmadan hemen müzik oynatıcısına geçip, istediğiniz müziği seçebilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Uygulamalar arası geçişi çalıştırmak için cihazın ön tarafında bulunan tek tuş yani Home tuşu ile yapıyoruz. Home tuşuna tek tıkladığımızda uygulamadan çıkacaktır ama biz uygulamadan çıkmak yerine uygulama geçişi yapmak istediğimizden tek değil çift tık yapacağız ve karşımıza resimde görüldüğü gibi açık uygulamalar son kullanım sırasına göre çıkacaktır.

iphone-uygulama-gecis1

Burada sağa – sola kaydırarak diğer uygulamaları görebiliriz. Açmak istediğimiz uygulamaya dokunduğumuzda ekrana seçilen uygulama gelecektir.

iphone-uygulama-gecis1

Tekrar eski uygulamamıza (Mesaj) dönmek istediğimizde yine aynı işlemi tekrarlayarak geçiş yapabiliriz.

Bir sonraki derste görüşmek üzere.

Allah’a emanet olun.

Yazar hakkinda

Web Master

Teknoloji meraklısı, dinini gerektiği gibi yaşamaya ve insanlara elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışan bir kul.

Kayıtlı içerikler : 178

Yorum yaz

 

© 2008 - 2016 Yusuf BAHAR - Kaynak gösterilerek alıntı yapmaya açıktır. Bilginin borcu, onu paylaşmaktır. Umarım ki bu vesileyle bir hayır duası ola, o da inşeAllah bizi kurtara.

Scroll to top
Ücretsiz Hizmetler