Facebook Hesabı Güvenliği Reviewed by Momizat on . Bazı tanıdığım kişilerin Facebok hesaplarının başkalarının eline geçmesinden dolayı bu yazıyı yazma gereği hissettim. Bu yazıda Facebook hesabınızı nasıl bankan Bazı tanıdığım kişilerin Facebok hesaplarının başkalarının eline geçmesinden dolayı bu yazıyı yazma gereği hissettim. Bu yazıda Facebook hesabınızı nasıl bankan Rating:
Buradasınız: Ana Sayfa » Destek » Facebook Hesabı Güvenliği

Facebook Hesabı Güvenliği

Facebook GüvenlikBazı tanıdığım kişilerin Facebok hesaplarının başkalarının eline geçmesinden dolayı bu yazıyı yazma gereği hissettim. Bu yazıda Facebook hesabınızı nasıl bankanın internet şubesi kadar güvenli hale getirebilirsiniz onu göreceğiz.

Öncelikle Facebook hesabınızda cep telefonu numaranız kayıtlı olmalı. Tanımlı telefon numarasını görüntülemek veya numaranızı kaydetmek içinTIKLAYIN

Güvenliği (security) yaptığımızda Facebook hesabınıza şifrenizi bilseler dahi giriş yapamayacaklar ve size giriş yapılma denendiğine dair bilgi verilecek. 

 Adım adım yapalım:

Facebook hesabınızdan “Güvenlik Ayarları”na girin. https://www.facebook.com/settings?tab=security

Karşınıza gelecek ekran:

(Resimleri büyütmek için üzerine tıklayın.)

face-ayar

Yapacağımız tüm ayarlar burada. Yukarıdan başlayıp aşağı doğru inelim…

 Giriş Bildirimleri

fac- bildirim

Giriş bildirimleri daha önce kullanmadığınız bir aygıttan sizin hesabınıza giriş yapılırsa size bildirim vermesini ve bu bildirimi hangi yolla vereceğini ayarlayabilirsiniz.

 Giriş Onayları

Yazının en başında bahsettiğim olay. Facebook hesabınıza daha önce giriş yapmadığınız bir aygıttan giriş yapıldığında bir şifre daha isteyecek. Bu isteyeceği şifreyi ise önceden kayıtlı telefon numaranıza sms olarak gönderecek. Bu sistemi günümüzde bankalar da kullanıyor.

Kodmatik

face-kodmatik

 Kodmatik sms yerine kullanılan, akıllı telefonlara yüklenen Facebook uygulaması ile geçici şifreler üreten uygulama. Her defasında sms almak istemiyorsanız akıllı telefonlarınız ile kod üreterek kullanabilirsiniz. Bankalar bunu da kullanır.

 Uygulama Şifreleri

Pek gerekmeyeceğini düşündüğüm bi güvenlik sistemi. Hesabınızdan diğer Facebook uygulamalarına girerken sizden ekstra bir şifre istemesini sağlıyor.

 Güvenilir Kişiler

face-guvenilir-kisilerBu yöntem hayati öneme sahip. Her ihtimale karşı hesabınız elinizden giderse burada belirleyeceğiniz kişiler aracılığıyla hesabınızı geri alabileceksiniz.

 Güvenilir Tarayıcılar

face-guvenilir-tarayici

Bu kısımda ise daha önce giriş yaptığınız ve güvenli olarak belirlediğiniz tarayıcıların kaydı bulunuyor. Buradan istediğinizi kaldırabilirsiniz.

 Benim tavsiyem giriş bildirimlerini ve giriş onayını aktif etmeniz olacaktır. Giriş onayları her girişinizde değil, sadece ilk defa giriş yaptığınız tarayıcıda şifre gerektirir.

Bu işlemi yaptığınızda şifreniz girilip kod girilmezse hesap açılmaz ve ayrıca size bildirim gelir.

face-uyari

face-tarayiciYorumla sorularınızı yazabilirsiniz. İnşeAllah faydalı olabilmişimdir…

Yazar hakkinda

Web Master

Teknoloji meraklısı, dinini gerektiği gibi yaşamaya ve insanlara elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışan bir kul.

Kayıtlı içerikler : 178

Yorum yaz

 

© 2008 - 2016 Yusuf BAHAR - Kaynak gösterilerek alıntı yapmaya açıktır. Bilginin borcu, onu paylaşmaktır. Umarım ki bu vesileyle bir hayır duası ola, o da inşeAllah bizi kurtara.

Scroll to top
Ücretsiz Hizmetler